Szanowni Państwo,

w związku z uchwaloną przez Sejm ustawą, umożliwiającą dystrybucję węgla przez samorządy, Urząd Gminy Dobra zwraca się z prośbą o zgłaszanie zapotrzebowania na zakup węgla przez mieszkańców.

Wypełnienie udostępnionej poniżej ankiety umożliwi nam oszacowanie niezbędnej liczby ton i podjęcie decyzji, czy i w jaki sposób będziemy w stanie realizować to zadanie. Zgodnie z ustawą Gmina będzie mogła realizować zadanie polegające na sprzedaży węgla w określonych stawkach pod warunkiem zainteresowania znacznej części mieszkańców naszej gminy.

Według ustawy do zakupu węgla na preferencyjnych warunkach, tj. w cenie maksymalnie 2 000 złotych za tonę (nie licząc kosztów transportu pod wskazany adres), uprawnione będą gospodarstwa domowe, którym przyznano dodatek węglowy lub które nie złożyły wniosku o ten dodatek, ale w deklaracji składanej do ewidencji źródeł ciepła (CEEB) wskazały kocioł na paliwo stałe i węgiel jako opał.

Maksymalna ilość węgla przypadająca na gospodarstwo domowe to 1,5 tony – do zakupienia do 31.12.2022 r. oraz kolejne 1,5 tony do zakupienia po 1.01.2023 r. Ankietę, stanowiącą załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia, dotyczącą zakupu preferencyjnego paliwa stałego przez gospodarstwa domowe za pośrednictwem Gminy Dobra należy składać do Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej, ul. Graniczna 24A, tel: (91) 424 19 79 osobiście lub drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

ANKIETA DOTYCZĄCA ZAKUPU PREFERENCYJNEGO PALIWA STAŁEGO PRZEZ GOSPODARSTWA DOMOWE ZA POŚREDNICTWEM GMINY DOBRA