Świąteczna paczka

Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej wzorem lat ubiegłych przygotował Świąteczną Paczkę dla osób najbardziej potrzebujących z terenu gminy Dobra. W tym roku udało się przygotować około 100 paczek.

- Świąteczna Paczka to akcja, w której każdy może poczuć wyjątkową magię Świąt Bożego Narodzenia. Sprawiamy miłą niespodziankę w okresie przedświątecznym tym najbardziej potrzebującym – mówi Krystyna Ryszkiewicz, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej.

Podobnie jak w latach ubiegłych do osób, które nie mogły osobiście odebrać paczki, dotarli pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej, przekazując świąteczną niespodziankę.

W przygotowanych przez nas paczkach znalazły się głównie produkty żywnościowe, które znajdą się na wigilijnym stole. Dla najmłodszych nie mogło zabraknąć oczywiście słodyczy i owoców cytrusowych.

autor: Gracjan Broda
foto: OPS Dobra

UWAGA!

Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej uprzejmie informuje, że od dnia 1 sierpnia 2017 r. można składać wnioski o ustalenie uprawnień do:
zasiłku rodzinnego,
świadczenia wychowawczego (500 +)
świadczenia z funduszu alimentacyjnego
na nowe okresy zasiłkowe 2017/2018
Przyjmowanie wniosków odbywa się w godzinach pracy Ośrodka
poniedziałek 8-17, wtorek 8-15, środa-czwartek 7-15
Piątek pozostaje dniem bez obsługi interesanta;

Wnioski można składać przez Internet i za pośrednictwem Poczty Polskiej.
Wnioski złożone za pomocą platformy E-PUAP i systemów bankowych, przed dniem 1 sierpnia 2017 r. (decyduje data wygenerowana przez w/w systemy – tj. data zaakceptowania i wysłania wniosku drogą elektroniczną)
zostaną pozostawione bez rozpatrzenia

Krystyna Ryszkiewicz, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej

Ważne! Piątek, dniem bez obsługi interesantów!

Uprzejmie informujemy, iż każdy piątek w działach: Świadczeń Rodzinnych, Funduszu Alimentacyjnego oraz Świadczenia Wychowawczego jest dniem bez obsługi interesanta!