Z opłatkiem u seniorów

W czwartek, 17 grudnia br. Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej przy współpracy z uczniami Szkoły Podstawowej w Dobrej zrealizował projekt „Z opłatkiem u Seniora, który kierowany jest do osób starszych i samotnych z terenu gminy. Osoby starsze i samotne często pozostają zostawione same sobie żyjąc w osamotnieniu z dala od rodziny i najbliższych.

- Zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia staramy się aby takie osoby mogły poczuć nie tylko magię nadchodzących Świąt, ale mieć świadomość, że pamiętamy o nich – mówi Magdalena Lipińska, pracownik socjalny Ośrodka.

Pracownicy socjalni wraz z dziećmi odwiedzili beneficjentów w ich domach składając świąteczne życzenia i wręczając drobne upominki.

- Dzieci z klasy II a ze Szkoły Podstawowej w Dobrej przygotowały świąteczne kartki z życzeniami, które wręczyły odwiedzanym osobom. Śpiewały kolędy i recytowały wierszyki o tematyce bożonarodzeniowej, sprawiając tym samym, że chociażby przez chwilę nasi beneficjenci mogli poczuć magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia – mówi Monika Kalinowska, pracownik socjalny.

Do akcji zainicjowanej przed kilkoma laty przez pracowników socjalnych Ośrodka chętne włączają się uczniowie klas młodszych szkoły podstawowej w Dobrej.

autor: Gracjan Broda
foto: OPS Dobra

Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrej apeluje do świadczeniobiorców (500+, świadczenie rodzinne, fundusz alimentacyjny, zasiłki z pomocy społecznej) o założenie kont bankowych.
Pozwoli to na usprawnienie przekazywania świadczeń w obecnej sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem.

Informację o założonym koncie bankowym należy przekazać do Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrej ul. Graniczna 24 a. Kontakt pod numerami telefonów: (91) 311 33 93 – pracownicy socjalni, (91) 311 38 10 – Zespół Świadczeń Rodzinnych.


INFORMACJA

Z uwagi na zwiększające się zagrożenie zakażeniem koronawirusem, mając na względzie zdrowie zarówno Państwa, jak i pracowników, zwracam się z prośbą o ograniczenie wizyt w Ośrodku Pomocy SpołecznejProszę o kontakt z pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej pod numerami telefonów lub drogą mailową.

Pracownicy socjalni:

(91) 311 33 93 | osrodek@opsdobra.pl

Zespół Świadczeń Rodzinnych:

(91) 311 38 10 | sw@opsdobra.pl, fundusz@opsdobra.pl, swiadczenia@opsdobra.pl

Kierownik:

(91) 424 19 79 | osrodek@opsdobra.pl, kierownik@opsdobra.pl

Proszę również o wyrozumiałość w zakresie załatwianych spraw, w szczególności co do terminów ich załatwiania. Nasi pracownicy to również rodzice, których dzieci, w związku z zamknięciem szkół i przedszkoli wymagają zapewnienia opieki.

Nowe Godziny Pracy Ośrodka

Klauzula Informacyjna RODO

Klauzula informacyjna - dla osób, od których pozyskiwane są dane
w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej – w związku z obowiązkiem wynikającym z RODO

>> pobierz dokument <<

Ważne! Piątek, dniem bez obsługi interesantów!

Uprzejmie informujemy, iż każdy piątek w działach: Świadczeń Rodzinnych, Funduszu Alimentacyjnego oraz Świadczenia Wychowawczego jest dniem bez obsługi interesanta!